Strona główna    Ogłoszenia    Grupy    Sakramenty    Liturgia    O parafii     Galeria    Linki   Cmentarz     Kontakt

Dodano: 2021-05-29, Ogłoszenia parafialne 30.05.2021

Niedziela Najświętszej Trójcy 30.05.2021

1. Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej, którą przyjmie 7 dzieci. W następne dni Biały Tydzień. W poniedziałek intencja dla dzieci za Rodziców chrzestnych, we wtorek za Dziadków, w środę za Rodziców i rodzeństwo, w czwartek o nowe powołania kapłańskie, w piątek za zmarłych z rodziny.

2. Ostatnie Nabożeństwa majowe w poniedziałek na koniec Mszy św. Od 1 czerwca na zakończenie Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa.

3.  Biuro parafialne we wtorek, środę i piątek pół godziny po Mszy św. Pilne sprawy pod numerem 500105206.

4. W poniedziałek 31.05.2021 Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. Na Mszy o godz. 11.00 będą obecni księża z mojego rocznika święceń.

5. W środę o godz. 17.00 próba sypania kwiatków. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

6. W środę po Mszy wieczornej zbiórka Służby Liturgicznej w kościele przed Bożym Ciałem.

7.  W czwartek 3.06. Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Po Mszy o godz. 10.30 wyruszy procesja Eucharystyczna przez Radomicko do Remizy Strażackiej i powrót  do kościoła. Przygotowanie ołtarzy: I Ołtarz – mieszkańcy Sierpowa na wysokości Państwa Grochowych, II Ołtarz – mieszkańcy Wydorowa na wysokości Sali Wiejskiej, III Ołtarz – mieszkańcy Radomicka na tle krzyża (stół, obrus, kwiaty), IV Ołtarz – mieszkańcy Smyczyny na tle figury Serca Pana Jezusa (stół, obrus, kwiaty).

8. Proszę serdecznie OSP z Radomicka i Sierpowa o pomoc w kierowaniu ruchem w czasie procesji i rezerwację parkingu dla samochodów Orkiestry Dętej ze Śmigla, którzy przyjadą pod koniec Mszy na procesję.

9. Zapraszam serdecznie na procesję Bożego Ciała Dziewczynki do sypania kwiatów, poczty sztandarowe, Osoby do niesienia feretronów.

10. Zakupiliśmy dwa gotowe ołtarze do złożenia z banerami dla Sierpowa i Wydorowa. Koszt to 3719,90 zł. Dwa następne dla Radomicka i Smyczyny za rok. Będą służyły wam wiele lat.

11. W piątek rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Procesje wokół kościoła na zakończenie wieczornych Mszy św. W niedziele po Mszy o godz. 10.30.

12. W sobotę o godz. 8.30. Różaniec, a po nim Msza św. z Pierwszej Soboty w intencji Parafian. Po Mszy objazd chorych z Komunią św. Proszę ponownie zgłaszać chorych w zakrystii lub telefonicznie.

13. Podziękowania:

- Pani Renii i rodzinie za posprzątanie kościoła.

- Pani Marii i Rodzicom dzieci za dekoracje na I Komunię św.

- Panu Pawłowi za przygotowanie terenu przed kościołem.

- Rodzinie z Sierpowa za dodatkową ofiarę na parafię w kwocie 600 zł.

- Dzieciom komunijnym i ich Rodzicom za ofiarowanie stuły ślubnej dla parafii.

- Rodzinie z Wydorowa za ofiarowane kwiaty przed kościołem i probostwem.

14.Gdyby Ktoś chciał wesprzeć materialnie naszą parafię, to podaję numer konta bankowego naszej parafii: Bank Pekao S.A. nr: 19 1240 1499 1111 0010 5876 7534.

Z dopiskiem: Darowizna na Parafię św. Jana Chrzciciela w Radomicku.

9. Serdeczne życzenia Błogosławieństwa Bożego dla Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.

10. Odszedł do Pana śp. Czesław Olejniczak z Radomicka, lat 85 – najstarszy Strażak naszej parafii. Jego pogrzeb po przyszłej niedzieli. Dobry Jezu…..

ks. Tomasz Nowak - proboszcz

Msze święte:
niedziela 8.00 i 10.30;
w dni robocze i święta zniesione o godz. 18.00.

W środy nowenna do Matki Bożej Pomocy Nieustającej po Mszy św. o godz. 18.00.

W piątek przed Mszą św. koronka do miłosierdzia Bożego.

W pierwszą sobotę miesiąca dodatkowo Msza św. o godz. 9.00, poprzedzona różańcem o godz. 8.30.

Biuro parafialne czynne:
wt - pt pół godziny po Mszy św.
oraz w dogodnym terminie
po umówieniu się.
Odpust: Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.

Kontakt:
Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Jana Chrzciciela, Radomicko 60,